13 decembrie 2025 | 10:30-13:30 |
Iași
Durată: 3 ore
Cu: Adina Rusu, dietetician autorizat
Știm cu toții ce ar trebui să mâncăm ca să fim mai sănătoși.
Dar între „a ști” și „a face” se află un spațiu plin de provocări, tentații și emoții.
Evenimentul „De la teorie la farfurie” este o invitație de a explora acest drum — de la intenție la acțiune, de la planuri la obiceiuri durabile.
Este o experiență interactivă, în care veți învăța cum funcționează mintea atunci când alegem ce mâncăm, cum se formează obiceiurile și cum ne putem păstra motivația fără să simțim constrângere.
Veți descoperi: De ce este atât de greu să ne ținem de planurile alimentare și cum putem schimba asta.
Cum reacționează creierul la stres, foame și recompensă.
Ce rol joacă somnul, emoțiile și rutina zilnică în relația cu mâncarea.
Cum putem construi obiceiuri sănătoase care rezistă în timp.
Evenimentul include:
• prezentări inspiraționale și exerciții practice;
• momente de reflecție și dialog cu publicul;
• ocazii de socializare și schimb de experiențe între participanți.
⸻
De ce să participați
Pentru că veți pleca acasă cu o înțelegere mai profundă a propriei relații cu mâncarea.
Pentru că veți afla cum puteți transforma schimbarea într-un stil de viață real, fără perfecționism.
Pentru că veți face parte dintr-o comunitate de oameni care își doresc același lucru: echilibru și claritate.
⸻
O experiență de învățare și conectare
„De la teorie la farfurie” nu este doar un curs, ci o experiență de creștere personală.
Este un spațiu sigur, autentic și cald, unde oamenii împărtășesc idei, trăiri și soluții reale pentru o viață mai echilibrată.
O oportunitate de socializare, inspirație și reconectare cu sine, într-un cadru profesionist, dar prietenos.
⸻
Rezervați-vă locul acum!
Număr limitat de participanți.
Biletele pot fi achiziționate direct de pe site.
lei150.00Adaugă în coș







